Aarhus

Kontakt Aarhus

Jette Vibjerg
Sundhedsfaglig uddannelseskonsulent
Anæstesisygeplejerske, SD, MLP

Koncern HR, Center for Kompetenceudvikling
Uddannelsescenter ▪ Regionshuset Aarhus ▪ Region Midtjylland
Olof Palmes Allé 26 ▪ DK-8200 Aarhus N

Mobil: 23 80 69 76
Mail: jette.vibjerg@stab.rm.dk

 

 

Bergen

 

Sigrunn Drageset
Førsteamanuensis

Master i klinisk sykepleie
Studiekoordinator anestesisykepleie

Telefon: +47 55585632
Epost: Sigrunn.Drageset@hvl.no
Kontro: KRN-G513

 

 

Lund

Karina Terp
Kurs-/Inriktningsansvarig 
Anestesisjuksköterska & Universitetsadjunkt

Forskargruppen för vård i högteknologisk miljö,
Institutionen för hälsovetenskaper, Medicinska fakulteten,
Lunds universitet

Mail: karina.terp@med.lu.se

Tel +46 46 222 19 97

 

 

Göteborg

Axel Wolf (MBA, PhD)
Professor (Associate) / Senior Consultant Certified Registered Nurse Anesthetists (CRNA)

Institute of Health and Care Sciences, Sahlgrenska Academy, Gothenburg University
Sahlgrenska University Hospital/Östra Dept. of Anesthesiology and Intensive care

Tfn:  +46 (0) 317866034
Cell: +46 (0)709355364
E-mail: axel.wolf@gu.se

 

 

København

Jakob Ibsen Vedtofte
Klinisk oversygeplejerske

Mail: jakob.ibsen.vedtofte@regionh.dk

 

 

Oslo

Bergsvein Grimsmo

Universitetslektor

OsloMet - storbyuniversitetet
Fakultet for helsefag, Institutt for sykepleie

Besøksadresse: Pilestredet 32, Rom N060.124
Postadresse: Postboks 4 St. Olavs plass, 0130 OSLO

Telefon direkte: + 47 67 23 60 94
Sentralbord: +47 67 23 50 00
Mobiltelefon: + 47 906 10 310

E-post: Bergsvein.Grimsmo@oslomet.no

 

 

Reykjavik

Indhold under udarbejdelse

 

Torshavn

Indhold under udarbejdelse